Vsebina delavnice:
- določitev tehnološke in fiziološke zrelosti zelišč,
- orodje za spravilo, čas in načine spravila,
- spravilo in tehnike za ohranjanje kakovosti,
- priprava zelišč za nadaljnjo obdelavo oziroma predelavo.
- priprava zelišč na sušenje,
- tipi in tehnike sušenja zelišč,
- sušenje zelišč
- postopke dodelave po sušenju.
Način delavnice: 20% teoretično in 80% praktično.
Komu je namenjeno: otrokom in odraslim ljubiteljem zelišč
Število udeležencev: 5 do 10
Čas trajanja: predvidoma usposabljanje traja 3 ure
Cena: 25,00 €/osebo
Izvajalci: Zeliščna kmetija KALAN
Kraj izvedbe: Kalobje, Podlešje 12, 3233 Šentjur
Čas izvedbe: 14. 8. 2020 od 17. do 20. ure
Opombe: priporočljiva primerna obutev in oblačila za delo na polju
Prijave do zasedbe prostih mest: Rok Petančič, Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled., 041 450 501
O izvajalcih:
Zeliščna kmetija KALAN letos obeležuje 25 let, odkar so svoje 20 letno ljubiteljsko delo z zelišči, spremenili v poklic. Odločili so se, da bodo svoje 45 letne izkušnje začeli prenašati na mlajše generacije, oziroma tiste, ki se želijo z zelišči pobližje spoznati. Zato izvajajo različne delavnice in popolno izobraževanje za pridelovalce in predelovalce zdravilnih zelišč.
Delavnica poteka v okviru Akademije zeliščarstva, sklopa predavanj in delavnic. Udeležite se lahko posamezne delavnice/predavanja ali sklopa delavnic/predavanj. Udeleženci celotnega sklopa (4 delavnice in 2 predavanji) bodo po zaključku izobraževanja prejeli potrdilo o opravljenem izobraževanju. Na vsako delavnico/predavanje so zaradi omejenega števila udeležencev obvezne prijave (do zasedbe prostih mest). Prijava je veljavna po plačilu predračuna za posamezno predavanje/delavnico. Kontakt: Rok Petančič, Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled., 041 450 501
Organizator izobraževanj je Občina Škocjan, nosilka Zeliščarskega centra JV Slovenije (www.zeliscarski-center.com), v sodelovanju z Zeliščno kmetijo Kalan.
Vzpostavitev Zeliščarskega centra JV Slovenije je bila delno sofinancirana iz Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja.